Jobb X logo
Jobb X logo

Om oss

Mottoet vårt er: Ingen unge skal oppleve at samfunnet ikke har bruk for dem!

JOBB X er et pedagogisk tilbud i form av et karrieresenter for unge som har eksistert siden 2004. Vi er basert i Oslo, som en avdeling på Antirasistisk Senter. Vi har som mål at flest mulig unge som deltar på våre aktiviteter skal få jobb, slik at de kan stå på egne bein og få varig tilknytning til arbeidslivet. Vi tilbyr:

  • Individuell veiledning og gruppeveiledning med veiledere som har både erfaringskompetanse og formell kompetanse innen jobbsøking
  • Ulike former for gratis kurs og jobbsøkeraktiviteter i våre lokaler samt ute hos samarbeidspartnere
  • Skreddersydde kurs i samarbeid med kommunale og private/ideelle tiltak
  • Vi tilbyr kurs og foredrag i ulike byer og kommuner i Norge

Vår målgruppe er aldersgruppen 15-30 år, særlig minoritetsungdom som står utenfor arbeidslivet, mindreårige asylsøkere og flyktninger og unge som bor i utsatte områder og har dårlige oppvekstvilkår.

JOBB X vil bidra så mye som mulig i kampen mot fattigdom blant barn og unge. Gjennom å særlig fokusere på sårbare og vanskeligstilte unge mellom 15 og 30 år med å få sin første jobb, og å være tilstede og tilby hjelp før de befinner seg i en ledighetssituasjon, reduserer vi den største årsaken til fattigdom og sosial utenforskap: ingen eller svak tilknytning til arbeidslivet.

I tillegg til å være et lavterskeltilbud, er våre ulike aktiviteter en møteplasser der unge kan få støtte i jobbsøkerprosessen, bygge nettverk og opparbeide økt motivasjon for deltakelse i samfunnet. Ved å være tilstede med våre aktiviteter på møteplasser for ungdom tilrettelegger vi for at disse arenaene også inkluderer jobbsøkeraktiviteter.

Personvernerklæring

Ansatte

Administrasjon

Samatar Said Ahmed

Filmprodusent prosjekt

samatar@jobbx.no

Linn Herland Landro

Leder

linn@jobbx.no

Liban Khader Salad

Prosjektansvarlig

liban@jobbx.no

Julie Granerud

Nestleder

julie@jobbx.no

Carima Tirillsdottir Heinesen

Kurs/kommunikasjonsrådgiver

carima@jobbx.no

Veiledere

Awat Sarzali

Veileder

awat@jobbx.no

Freyr Einarsson

Veileder

freyr@jobbx.no

Liban Khader Salad

Veileder

liban@jobbx.no

Sanam Bhatti

Veileder

sanam@jobbx.no

Sarah Mwamburi

Veileder

sarah@jobbx.no

Siri Ursin Gusland

Veileder

siri@jobbx.no

Jacqueline Biglary

jacqueline@jobbx.no

Muna Jama

Veileder

muna@jobbx.no

Constantina Tsiplakis

Veileder

Hanna Lipton

Veileder

Rokaya Hossainali

Veileder

Abbas Bagherzadeh

Marthe Jæger Tangen

Kari Margrethe Sabro

Lisana Preteni

Abdinasir Hirsi

Veileder

Fanny Gylvik

Veileder

Ida K. Bakke

Veileder

Adela Sanchez Askeland

Veileder